A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Микола Рудик пояснив, які зміни стануться у складанні іспитів у сервісних центрах МВС в 4 регіонах України


31 Травня 2023

Із 1 червня стартує пілотний проєкт із забезпечення прозорих іспитів у сервісних центрах МВС. В експерименті візьмуть участь 4 області — Львівська, Одеська, Вінницька та Київська. Інші регіони надаватимуть послуги поки що без змін. Про це розповів начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик в ефірі марафону «Незламна країна» на «5 каналі».

«У Львівській, Вінницькій, Київській та Одеській областях ми вже обладнали класи і автівки так, щоб забезпечити максимальну прозорість іспитів. Запустили електронний запис на практичні іспити онлайн. А з 1 червня починаємо приймати теоретичні та практичні іспити в тих сервісних центрах МВС, які були нами відібрані», — пояснив Микола Рудик.

Де саме будемо приймати іспити по-новому?

Львівська область:

  • Львів (сервісний центр МВС № 4641),
  • село Червоне (сервісний центр МВС № 4643),
  • Стрий (сервісний центр МВС № 4645),
  • Червоноград (сервісний центр МВС № 4646),
  • село Зимна Вода (сервісний центр МВС № 4649);

Київська область:

  • Біла Церква (сервісний центр МВС № 3242),
  • село Софіївська Борщагівка (сервісний центр МВС № 3246),
  • Переяслав (сервісний центр МВС № 3248);

Одеська область:

  • Білгород-Дністровський (сервісний центр МВС № 5143),
  • Ізмаїл (сервісний центр МВС № 5144),
  • Подільськ (сервісний центр МВС № 5149),
  • Одеса (сервісний центр МВС № 5154);

Вінницька область:

  • Вінниця (сервісний центр МВС № 0541),
  • Могилів-Подільський (сервісний центр МВС № 0543),
  • Тульчин (ТСЦ № 0544).

У всіх інших сервісних центрах МВС цих регіонів надаватимуться усі послуги, пов’язані з реєстраційними діями транспортних засобів, зберіганням номерних знаків, виготовленням макетів індивідуальних номерних знаків, усі послуги пов’язані з допуском до перевезення небезпечних вантажів, переобладнання транспортних засобів тощо, послуги обміну та відновлення посвідчення водія. Складання теоретичного та практичного іспитів не буде.

У цих 4 регіонах вже працює оновлена система попереднього запису. Талон на практичний іспит на транспортному засобі категорії В можна отримати як в терміналі безпосередньо в приміщенні сервісного центру МВС, так і онлайн через функціонал е-запис.

За результатами експерименту зробимо висновки, можливо якісь виправлення і таку ж систему відеоспостереження та попереднього запису буде запущено по всій Україні. Масштабування прозорості іспитів в усіх сервісних центрах МВС заплановане до кінця 2023 року.

Яких змін чекати від завтра?

Зміни відбудуться в технічному переобладнанні екзаменаційних класів для складання теорії та автомобілів для складання практики.

Класи для теоретичних іспитів обладнані перехресною відеофіксацією із записом звуку.

«Більше не буде сліпих зон. Ніхто нікому не зможе підказувати, бо ми фіксуватимемо звук і відео з 4 камер спостереження. Якщо кандидат у водії вивчив правила дорожнього руху, то прийшовши до сервісного центру МВС він впевнено складе іспит. Вивчив — склав. Усе просто!», — наголосив начальник Головного сервісного центру МВС.

Автомобілі сервісних центрів МВС для складання практичного іспиту категорії В обладнані: відеореєстраторами попереду та позаду машини, камерою спостереження в салоні з кутом огляду в 360°, яка дозволяє бачити положення рук і ніг як кандидата у водії, так і екзаменатора. Також буде здійснюватися фіксація звуку в салоні авто. Таким чином, кандидати у водії отримають більше інструментів для оскарження результатів іспитів у сервісних центрах МВС.

«Жоден з кандидатів у водії не зможе отримати сторонню допомогу під час складання практичного іспиту. Ані екзаменатор, ані інструктор не зможе допомагати перемикати коробку передач, натискати дублюючі педалі чи допомагати кермувати автомобілем під час складання іспиту. Якщо майбутній водії навчився впевнено керувати транспортним засобом, то він однозначно отримає посвідчення водія», — зауважив Микола Рудик.

Усі дані зберігатимуться на серверному обладнанні сервісних центрів МВС. У майбутньому плануємо, що законодавчо буде продовжено термін оскарження результатів іспитів до 30 днів. Зараз це 3 дні.

«У разі незгоди з результатами іспитів люди матимуть більше інструментів для оскарження цих іспитів. Буде створений відділ для моніторингу цих відеозаписів, який забезпечить зберігання відеоматеріалів для їх перевірки за запитом від кандидатів у водії» — розповів начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик.

Які зміни ще плануються не в межах пілотного проєкту?

Що стосується необмеженої кількості спроб для складання іспитів. То для теоретичного іспиту — так і залишиться. Зараз у кандидатів у водії є можливість після невдалої спроби через 5 днів на шостий уже повторно складати теорію в сервісному центрі МВС. Обмежень по кількості спроб протягом року, поки дійсне свідоцтво про закінчення теоретичного курсу підготовки водіїв у навчальному закладі, немає. А зміни плануються в практичній частині. Зараз кандидат у водії має 3 спроби для складання практичного іспиту. Якщо він і втретє не склав практичну частину, то такий кандидат у водії знову направляється на навчання з практичного керування до навчального закладу. Пропонується, замінити 3 спроби на необмежену кількість спроб протягом 2 років поки дійсний сертифікат про практичне навчання.


Нагадуємо, що консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінці Головного сервісного центру МВС в Фейсбук. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.