A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Новини

18 Квітня 2024

Як пройти навчання в автошколі для осіб з інвалідністю

Навички з водіння — не забаганка, а необхідність, особливо для наших захисників. Військові, які зазнали значних травм, можуть отримати посвідчення водія вперше чи навчитися керувати спеціально переобладнаною автівкою з ручним керуванням. Для цього Міністерством внутрішніх справ був реалізований флагманський проєкт «Автошколи для осіб з інвалідністю». Саме на базі вищих навчальних закладів МВС у Києві, Львові, Харкові, Одесі, Дніпрі, Кривому Розі та Кам’янець-Подільському працюють спеціальні автошколи. Як проходить навчання, на прикладі автошколи для осіб з інвалідністю при Національній академії внутрішніх справ у Києві, дізналася знімальна група телеканалу СТБ для марафону «Єдині новини». Кирило Чернишев — військовослужбовець. Рік тому у боях під Кремінною на Луганщині ворожа куля потрапила йому у поперек. Через складне поранення чоловік не відчуває ніг та не може пересуватися без милиць. Кирило розпочинав навчання з водіння ще до повномасштабного вторгнення, але війна поставила мрію керувати автівкою на паузу, тепер він знову сів за кермо:  «Водій мені довірив, вже на першому занятті по місту ми їхали. Я навіть не очікував такого… Тільки на ручне керування, стопи не працюють.» Теорію майбутні кермувальники вивчають у спеціально обладаних класах. Також є можливість прослухати теоретичний курс онлайн. Практичні заняття організовують так, аби слухачам автошколи було максимально зручно: «Автомобіль ми підтягуємо ближче до місця проживання, зокрема закриваємо Київ і лівий берег, і правий,  — розповідає керівник підрозділу з автомобільної підготовки Національної академії внутрішніх справ Олександр Супруненко. — Домовляємося індивідуально. Робимо так, щоб все було зручно. Буває так, що люди з інших регіонів приїжджають до нас на практичний курс і живуть у нас. Є спеціально обладнана кімната на території академії.» Після успішного навчання в автошколі кандидати у водії звертаються до сервісного центру для складання практичних іспитів на транспортному засобі з ручним керуванням. «Якщо особа хоче скласти іспит на нашому транспортному засобі, то бажано отримати інформацію щодо наявності цих автівок, які переобладнані, а їх у нас поки що п’ять. Це місто Київ, це Львів, Харків, Одеса, Дніпро,» — розповідає начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик. «Автошколи для осіб з інвалідністю» – це флагманський проєкт Міністерства внутрішніх справ України, який реалізується у рамках ініціативи «Без бар’єрів» Першої леді України Олени Зеленської. Загальна тривалість навчання в автошколі для осіб з інвалідністю – 11 тижнів. Із них 64 години – теоретичний курс, та 40 годин – практичний курс. Орієнтовна вартість: 6000 гривень. Аби потрапити на навчання, треба заповнити анкету на сайті.  Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.  

17 Квітня 2024

Створюємо рівні можливості для всіх українців. Сервісні центри МВС Хмельниччини надають послуги особам з інвалідністю

Люди з інвалідністю мають бути видимими, щоб суспільство сприймало кожного, як свого повноцінного члена. Усі мають право реалізовувати свій потенціал незалежно від свого фізичного стану. Сьогодні до Кам’янець – Подільського сервісного центру МВС у рамках реалізації флагманського проєкту МВС «Автошкола для осіб з інвалідністю»   для складання теоретичної частини іспиту звернувся військовослужбовець 8 окремого гірсько – штурмового батальйону Яромир Сливка . У березні минулого року 25-річний юнак підписав контракт із Силами оборони. На жаль, під час боїв на Донецькому напрямку отримав поранення, а з ним – втратив нижню кінцівку. Хлопець пройшов довгий шлях: операції, лікування, протезування.  «У цьому світі немає нічого неможливого. Все можливо. Все кожному під силу, але головне мати бажання. Маєш бажання – будеш мати все. Йдіть до своєї цілі, досягайте своєї мети. Я вже на півшляху до своєї», - розповідає Яромир. Інколи нам може здаватись, що доступність — лише потреба людей з інвалідністю. Але насправді це не так. Справжня доступність — це коли комфортно усім без винятку. Нагадуємо, що «Автошколи для осіб з інвалідністю» - унікальний проєкт, реалізований МВС України у рамках ініціативи Першої леді Олени Зеленської "Без бар'єрів". Його метою є створення рівних можливостей для кожного, хто бажає навчитися керувати автомобілем. Такі автошколи працюють і приймають охочих у п'яти регіонах України – в Київській, Львівській, Хмельницькій, Кіровоградській та Дніпропетровській областях. Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.

16 Квітня 2024

З якого віку надається право керувати транспортним засобом

Одна з найпопулярніших послуг сервісних центрів МВС – видача посвідчення водія вперше. Адже це дозволяє керувати транспортним засобом та легко і зручно пересуватись містом у справах чи у вихідні на відпочинок. Лише з початку 2024 року, тобто за 3,5 місяці, було видано понад 57 тисяч посвідчень водія після складання іспитів. Ці цифри свідчать про попит серед громадян на керування автівками. Одне з питань, яке найчастіше цікавить майбутніх водіїв, з якого віку надається право на керування. Це залежить від типу транспортного засобу. Отже, мінімальний вік, дозволений для складання іспитів на водіння й отримання посвідчення водія – 16 років для керування мотоциклом. Відповідно до Закону України «Про дорожній рух», право на керування транспортними засобами надається особам, які досягли: 16 років – категорії А1, А; 18 років – категорії В1, В, С1, С; 19 років – категорії BE, C1E, СЕ; 21 років – категорії D1, D, D1E, DE, Т. Нагадуємо, що для отримання посвідчення водія, необхідно скласти спочатку теоретичний іспит у сервісному центрі МВС. Починаючи з листопада минулого року, кандидати у водії внутрішній мають можливість як самостійно готуватись до теоретичного модуля, так і в автошколі. Для складання тестування необхідно відповісти на 20 питань за 20 хвилин. Під час тесту допускається 2 помилки, якщо більше – іспит не складено. Після успішного складання тестування, майбутній водій проходить практичну підготовку в акредитованому навчальному закладі та складає внутрішній практичний іспит. Далі — в  сервісному центрі МВС. Для складання іспитів у сервісному центрі МВС необхідно підготувати пакет документів: паспорт громадянина України з відміткою про місце реєстрації або ID-картку чи паспорт громадянина України для виїзду за кордон (надається разом з довідкою про місце проживання); медична довідка, що підтверджує допущення до керування транспортним засобом обраної категорії; ідентифікаційний номер; наявне посвідчення водія (у разі отримання права на керування транспортними засобами іншої категорії). Звертаємо увагу, що упродовж 10 днів майбутні кермувальники можуть оскаржити результати іспитів. Для цього необхідно звернутись із заявою до регіонального сервісного центру МВС тієї області, в якій проходили екзаменацію. А отримання копії відеозапису доступне впродовж 30 днів. Послуги у сервісних центрах МВС надаються за попереднім записом. Талони доступні через функціонал е-запис або в терміналі, який розміщений у сервісному центрі МВС. Для зручності, кандидати у водії мають можливість отримувати сповіщення про вільні талони на практичний іспит. Для цього був створений чат-бот у телеграмі – ТалонБот. У разі наявності система автоматично надсилатиме повідомлення кожні 10 хвилин в телеграм. Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.
Перейти до новин