A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Спеціалісти автошкіл для людей з інвалідністю навчались правилам безбар’єрної комунікації з клієнтами


23 Лютого 2023

23 лютого пройшли навчання у формі тренінгів щодо правил безбар’єрної комунікації. Захід відбувся за ініціативи Міністерства внутрішніх справ України спільно з громадською організацією «Безбар’єрність» в межах реалізації флагманського проєкту «Автошколи для осіб з інвалідністю».

Участь у тренінгу взяли спеціалісти закладів вищої освіти МВС та сервісних центрів МВС. У майбутньому вони будуть надавати послуги особам, які виявлять бажання навчитися керувати транспортними засобами з ручним управлінням та отримати водійське посвідчення.

Під час свого виступу начальник Управління моніторингу дотримання прав людини МВС Ірина Зелена, презентувала концепцію проєкту «Автошколи для осіб з інвалідністю» та окреслила основні виклики.

«Сьогодні МВС працює над питанням розширення можливостей людей з інвалідністю. Тож команда МВС за підтримки ГО «Безбар’єрність» завершує роботу над створенням комплексної послуги із набуття навичок водіння та отримання посвідчення водія на право керування транспортними засобами», — зазначила Ірина Зелена.

За її словами в рамках проєкту передбачено:

  • Обладнання автошкіл на базі закладів вищої освіти МВС із специфічними умовами навчання та сервісних центрів МВС відповідно до вимог фізичної доступності;
  • Навчання на переоснащених та сертифікованих учбових автомобілях із ручним керуванням;
  • Можливість проходження підготовки водіїв у закладі в індивідуальному порядку.

Одна з головних спікерок, директорка громадської організації «Безбар’єрність» Оксана Збітнєва зауважила, що мета сучасної державної стратегії — створити умови для повноцінного життя кожної людини, яку мають сприймати, поважати й цінувати незалежно від статі, віку, фізичних можливостей.

Експертка з ГО «Безбар’єрність» Ніна Мацюк зазначила, що усунення комунікаційного бар’єра є важливим елементом концепції проєкту МВС «Автошколи для осіб з інвалідністю». Вона ознайомила всіх присутніх із термінами «Словника безбар’єності», які вони будуть використовувати, взаємодіючи з особами з інвалідністю.