A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Микола Рудик: як стати водієм та отримати посвідчення водія вперше


06 Березня 2023

Отримання права на керування транспортними засобами — послуга сервісних центрів МВС, яка користується великим попитом серед громадян. З початку цього року своє перше водійське посвідчення отримали вже понад 74 тисячі громадян.

Як змінився підхід до навчання та алгоритм складання іспитів нагадав начальник Головного сервісного центру МВС в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини».

Із 24 липня минулого року в Україні впроваджені нові правила отримання посвідчення водія. Теоретичну та практичну частини підготовки водіїв було розмежовано. Це передбачено Постановою Кабінету Міністрів України.

Охочим стати водієм і отримати посвідчення водія, спочатку варто пройти теоретичний курс навчання в автошколі та успішно скласти тестування в сервісному центрі МВС.

Далі кандидат у водії звертається до автошколи для проходження практичного курсу. Після закінчення навчання в автошколі обов’язково складає внутрішній практичний іспит і звертається до сервісного центру МВС, де складає іспит з практичних навичок керування транспортним засобом. В результаті успішного складання іспиту особа отримує своє перше посвідчення водія.

«Кандидат у водії отримує перше посвідчення водія на два роки. І якщо в нього не більше двох правопорушень у сфері дорожнього руху, то по закінченню терміну дії посвідчення водія обмінює його на постійне, терміном на 30 років» — наголосив начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик.

Коли в особи три і більше правопорушень, то обмін посвідчення водія на постійне відбувається лише після складання теоретичного та практичного іспитів у сервісному центрі МВС. Якщо протягом двох років були порушення за ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, то доведеться не лише складати іспити в сервісному центрі МВС, а й додатково проходити повторне навчання в автошколі. Таке посвідчення водія знову видається на 2 роки.

«Якщо водій за ці два роки буде дотримуватися правил дорожнього руху, то обмінює посвідчення водія по спрощеній процедурі. Також ця послуга доступна й онлайн в Електронному кабінеті водія. Громадяни можуть обрати зручний спосіб отримання документу або в сервісному центрі МВС, або з доставкою до відділення Укрпошти» — розповів начальник  Головного сервісного центру МВС.

В ефірі телемарафону Микола Рудик звернув увагу на те, що в мережі дуже багато шахрайських сайтів, які схожі на офіційний вебсайт Головного сервісного центру МВС. Зловмисники пропонують незаконним шляхом і в стислі терміни отримати вперше посвідчення водія без навчання в автошколі та складання іспитів у сервісному центрі МВС. Тим самим аферисти заробляють шалені гроші пропонуючи підробку, а не справжній документ. Якщо ж людина погоджуєтеся незаконним шляхом отримати посвідчення водія — стає злочинцем і в подальшому має справу з правоохоронцями.

«Бувають випадки, коли особи звертаються до сервісних центрів МВС аби обміняти куплені в Інтернеті посвідчення водія. За перевіркою по реєстрам виявляється, що документ виданий на іншого водія. Всі ці випадки ми одразу передаємо до Національної поліції України, в результаті особа вже має проблеми з правоохоронними органами».

Сервісні центри МВС радять водіям не порушувати правила дорожнього руху та бути свідомими і відповідальними громадянами нашої країни.