A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Герой сервісних центрів МВС, який загинув у боротьбі за незалежність


29 Серпня 2023

Чи вірили ми, що вистоїмо? Чи знали ми, що дамо відсіч? Безперечно. Бо ми маємо найсміливіших людей. Героїв, які встали і пішли. Знаючи, що можуть померти. Але своїм подвигом дадуть надію і стимул багатьом поколінням вперед.

Таким був і Володимир Земляний — завідувач сектору інформатизації та довідкового забезпечення регіонального сервісного центру МВС в Луганській області, військовослужбовець ЗСУ.

Ще з квітня 2014 до лютого 2016 Володимир брав участь в антитерористичній операції та операції об’єднаних сил, які проводились на території Луганської та Донецької областей. За участь в антитерористичній операції згідно з указом Президента був нагороджений медаллю «За участь в антитерористичній операції».

Потім працював у сервісному центрі МВС Луганщини. Колеги з теплотою у серці згадують ті часи. Кажуть, що Володимир завжди був відкритим, щирим, з позицією, гарно виконував свої обовʼязки і мріяв жити своє щасливе життя. Він тішився сином і був гарним другом. Одним словом, жив. Але рашисти вирішили прийти з війною.

Після повномасштабного вторгнення з 18 квітня минулого року його призвали на військову службу в рамках загальної мобілізації. А через півроку під час безпосередньої участі в обороні, відсічі та стримуванні збройної агресії, перебуваючи в зоні бойових дій наш колега отримав смертельне поранення. Все через танковий обстріл зі сторони військових російської федерації в селі Времівка Волноваського району Донецької області.

З болем у серці відпускаємо нашого Героя на небо. Справжній українець, Герой нашого нелегкого часу, незалежної, вільної України, який стояв за правду та справедливість. Його життя приклад самовідданої любові до своєї землі. Вічна слава Герою!

Маршрути для складання практичних іспитів у відкритому доступі


29 Серпня 2023

Після закінчення автошколи з практичного керування, часто виникає питання, як успішно скласти іспити у сервісному центрі МВС. Майбутнім кермувальникам не потрібно хвилюватись. Головне добре вивчити правила дорожнього руху і опанувати практичні навички керування авто.

Під час дії воєнного стану в Україні спрощено процедуру складання практичних іспитів. Вони відбуваються в один етап: для відкриття категорій A1, A та B1 – на автомайданчику, а для відкриття категорій B, BE, C, C1, CE, C1E, D, D1, DE, D1E – на дорогах загального користування.

Тому для більш ефективної підготовки до практичного іспиту майбутні водії можуть ознайомитись з актуальним переліком маршрутів онлайн. Вони розміщені на сайті Головного сервісного центру МВС за посиланням. Вибрати схему маршруту можна з переліку територіальних сервісних центрів у вашому регіоні. Всі вони погоджені з військовими адміністраціями, а деякі навіть були оновлені. Тому є безпечними та максимально адаптованими в умовах війни навіть для водіїв-початківців. Тож всі охочі можуть впевнено складати практичний іспит.

Отримати талон для складання практичного іспиту можна в терміналі, який розташований у приміщенні сервісного центру МВС, або онлайн через функціонал е-запис.

Нагадуємо, що консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.

Наш обов’язок — пам’ятати кожного


29 Серпня 2023

Жовтогарячий соняшник офіційно визначений символом Дня пам’яті захисників України. Соняхи – свідки найкривавіших трагедій російсько-української війни. Ці рослини сонця – символи світлої й вічної пам’яті про захисників України та прагнення добра і миру в майбутньому.

29 серпня обрано не випадково, бо саме в цей день у 2014 році, в ході російсько-української війни та Іловайської операції відбувся потужний прорив української групи військ з російського оточення, де проявився масовий героїзм добровольців і військових, та загинула найбільша кількість українських воїнів.  Ті трагічні події російсько-української війни розгорталися на сході України, саме на полях соняхів, які вже поспіли.

Використання соняха як символу Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, це не лише вшанування пам’яті захисників України, формування в українському суспільстві традицій відзначення цього Дня та патріотичне виховання молоді, це символ усвідомлення українським суспільством ціни незалежності, необхідності захисту нашої держави та необхідності гідного вшанування пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Тому у дитячих куточках сервісних центрів МВС Хмельниччини діти малювали квітку соняха. Соняхи стали подарунками для тих, хто захищає наше мирне життя. Так, наші діти демонструють свою шану та повагу полеглим воїнам.

Україна для кожного із загиблих воїнів − це сонце в його душі, яке зігрівало і надихало захищати свій дім. Тому сонях пам’яті – це не просто символ історичної мужності українських воїнів, це символ життя України!

Як виїхати за кордон на власному або чужому авто


28 Серпня 2023

Збройним силам допомагають наближати нашу перемогу сотні волонтерів. Від військової амуніції до дронів та броньовиків везуть з-за кордону  для наших військових на передову. Також через війну багато українців змушені рятувати своє життя та шукати прихистку за кордоном. Багато з них їдуть на власному авто, а іноді навіть позичають у друзів. У сервісному центрі МВС повідомили, які документи потрібні, щоб виїхати за межі країни.

Якщо ви вирішили виїхати з України на своєму автомобілі, для початку перевірте, чи є у вас всі необхідні документи на авто. Адже власник транспортного засобу повинен мати національне посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. На автівці має бути розпізнавальний знак України — наліпка UA, але якщо на державних номерах є цей знак, то наліпка не обов’язкова. Зауважимо, що індивідуальний номерний знак, наприклад зі своїм ім’ям, прізвищем чи іншим словом, навіть якщо воно написане латиницею, за межами України не діє. Також водій обов’язково повинен укласти договір обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників  транспортних засобів, тобто – міжнародну страховку «Green Card».

Українці, які хочуть подорожувати на авто своїх знайомих, повинні мати такий же перелік документів, як і власники. Однак свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу видається на ім’я кермувальника або пасажира. Для цього необхідно разом з власником автівки звернутись до сервісного центру МВС та оформити свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу для виїзду за кордон. З собою треба взяти паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. Після повернення з-за кордону,  свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу на ім’я кермувальника, треба повернути в сервісний центр МВС впродовж 10 днів.

Варто зауважити, що довіреність на право керувати чужим автомобілем, за кордоном буде дійсна за кількох умов. Документ потрібно перекласти мовою країни, в якій будете перебувати та легалізувати у встановленому порядку. Тобто виконати процедури, які необхідні для визнання документа виданого в іншій країні  – апостиль або консульська легалізація. Однак, ця процедура є складнішою, тож зручніше буде оформити свідоцтво про реєстрацію для виїзду за кордон.

Повний перелік документів, які потрібні на авто для виїзду у будь-яку країну світу, можна знайти тут

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію можна знайти на сайті.


25 Серпня 2023

Діджиталізація держави продовжується: електронні бланки обов’язкового технічного контролю тепер в Україні 

Безпеку на дорозі, зручні та комфортні умови перевезення має відчувати кожен учасник руху, як водій, так і громадянин держави. Головний сервісний центр МВС розробив і створив інструменти для більш дієвого контролю за комерційними, пасажирськими та вантажними перевізниками, які надають послуги з автомобільного перевезення людей або вантажів  і мають проходити обов’язковий технічний контроль транспортних засобів. Ці зміни були прийняті Постановою КМУ № 514 від 19 травня 2023 року та набули чинності сьогодні, 25 серпня.

Що змінилося?

Тепер під час перевірки транспортного засобу суб’єктами господарювання, які проводять його технічний контроль буде проводитися не лише фотофіксація процесу, а й відеофіксація.

За допомогою відеозйомки здійснюватиметься фіксація усього процесу перевірки конструкції та технічного контролю транспортного засобу, що в свою чергу унеможливить фіктивне проходження техконтролю та підробку протоколу.

Відеофіксація процесу перевірки транспортного засобу почне функціонувати через 6 місяців після припинення чи скасування дії воєнного стану.

Електронний протокол обов’язкового технічного контролю містить всю необхідну інформацію про проходження технічного контролю, включаючи дату, час і результати перевірки. Електронна копія протоколу є дійсним документом, який засвідчує позитивні результати перевірки відповідності автомобіля вимогам безпеки та технічного стану.

Завдяки е-протоколу процес отримання документів стає більш зручним та ефективним. До того ж, електронний документообіг зменшує використання паперу та відповідає принципу цифрового розвитку “Paperless”.

Пункти технічного контролю зберігають усі документи, фото- і відеоматеріали процесу перевірки транспортного засобу протягом строку дії протоколу обов’язкового технічного контролю. Протокол, який містить неповну та/або недостовірну інформацію вважається недійсним.

Нагадуємо, обов’язковий технічний контроль транспортного засобу передбачає перевірку технічного стану транспортного засобу, а саме: системи гальмового і рульового керування, зовнішніх світлових приладів, пневматичних шин та коліс, світлопропускання скла, газобалонного обладнання (за наявності), інших елементів у частині, що безпосередньо стосується безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього природного середовища. А також здійснюється звірка ідентифікаційних номерів і номерних знаків автомобіля з даними реєстраційних документів та встановлюється відповідність комплектності транспортного засобу.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію можна знайти на сайті.

31 серпня 2023 року відбудеться засідання акредитаційної комісії


25 Серпня 2023

31 серпня 2023 року о 10:00 у приміщенні регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Хмельницькій області (філія ГСЦ МВС) за адресою: м.Хмельницький, вулиця Західно — Окружна 11/1 відбудеться засідання державної акредитаційної комісії РСЦ ГСЦ МВС в Хмельницькій області.

З початку року понад 52 тисячі водіїв пересіли на вантажівки


18 Серпня 2023

52 481 українець навчився керувати вантажівками. Більшість людей отримали посвідчення водія категорії С — 39 661 особа, та 12 820 — категорії С1.

Такий попит на кермування великогабаритними автомобілями пов’язаний із воєнними діями в Україні. З початку повномасштабного вторгнення росії потрібно було терміново перевозити паливно-мастильні матеріали, доставляти продукти харчування та іншу допомогу як українцям, так і військовим. Волонтери та роботодавці активно почали шукати водіїв вантажних авто, яких вкрай не вистачало.

Щоби вирішити проблему, Кабінет Міністрів України дозволив кермувальникам легкових автомобілів пересісти на вантажівки. Тобто, особи, які мають посвідчення водія категорії В, можуть водити транспортним засобом категорій С, С1. Ця норма буде діяти упродовж воєнного стану.

Відповідне рішення ухвалив Кабінет Міністрів ще на початку повномасштабного вторгнення росії.

Що означають категорії

В – автомобілі, дозволена максимальна маса яких не перевищує 3 500 кг, а кількість сидячих місць, крім сидіння водія, – восьми;

С1 – призначені для перевезення вантажів, максимальна маса транспортного засобу становить від 3 500 до 7 500 кг;

С – транспортні засоби призначені для перевезення вантажів, дозволена максимальна маса яких перевищує 7 500 кг.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію можна знайти на сайті.

З початку року понад 52 тисячі водіїв пересіли на вантажівки


18 Серпня 2023

За 8 місяців цього року 52 481 українець навчився керувати вантажівками. Більшість людей отримали посвідчення водія категорії С — 39 661 особа, та 12 820 — категорії С1.

Такий попит на кермування великогабаритними автомобілями пов’язаний із воєнними діями в Україні. З початку повномасштабного вторгнення росії потрібно було терміново перевозити паливно-мастильні матеріали, доставляти продукти харчування та іншу допомогу як українцям, так і військовим. Волонтери та роботодавці активно почали шукати водіїв вантажних авто, яких вкрай не вистачало.

Щоби вирішити проблему, Кабінет Міністрів дозволив українцям з посвідченнями водія категорії В керувати вантажівками. Однак лише під час дії воєнного стану.

Нагадуємо, що зараз в Україні водії легкових автомобілів можуть пересісти за вантажні транспортні засоби. Тобто, особам, які мають посвідчення водія категорії В, дозволяється водити автомобілі категорій С, С1.

Відповідне рішення ухвалив Кабінет Міністрів ще на початку повномасштабного вторгнення росії.

Що означають категорії

В – автомобілі, дозволена максимальна маса яких не перевищує 3 500 кг, а кількість сидячих місць, крім сидіння водія, – восьми;

С1 – призначені для перевезення вантажів, максимальна маса транспортного засобу становить від 3 500 до 7 500 кг;

С – транспортні засоби призначені для перевезення вантажів, дозволена максимальна маса яких перевищує 7 500 кг.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію можна знайти на сайті.

Сервісні центри МВС нагадують про спрощену процедуру отримання посвідчення водія іноземцями, які несуть службу в українському війську


16 Серпня 2023

Багато воїнів-іноземців стали боронити кордони нашої держави разом із українцями. Вони обіймають різні посади, однією з яких є — посада водія військової техніки. Для того, щоб виконувати накази керівництва їм необхідно мати право на керування транспортним засобом. У зв’язку з цим, в березні 2023 року Уряд спростив процедуру отримання посвідчення водія іноземцям, які несуть службу у складі сил безпеки та оборони України.

Відтак, іноземні громадяни та особи без громадянства можуть обміняти посвідчення водія, видане іншою державою, на українське, склавши для цього теоретичний і практичний іспити в сервісному центрі МВС, а також отримати посвідчення водія вперше — після підготовки в автошколі.

Ці зміни передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 14 березня 2023 року № 228. Зокрема, більше не є перепоною для іноземців, що служать у Збройних силах України, Державній спеціальній службі транспорту чи Національній гвардії, вимога мати задеклароване або зареєстроване місце проживання на території України. Адресою місця проживання підданого іншої країни та адресою для офіційного листування з питань експлуатації транспортних засобів вважатиметься адреса військової частини, яка зазначається в довідці про перебування особи на військовій службі.

Також скасована і вимога мати реєстраційний номер облікової картки платника податків — тобто довідку про присвоєння індивідуального податкового номера воїнам-іноземцям приносити не потрібно.

Таким чином, необхідними документами  є:

  • дійсний паспортний документ іноземця або документ, що підтверджує особу без громадянства;
  • військовий квиток;
  • довідку з військової частини, з якою укладено контракт;
  • медичну довідку про придатність до керування транспортними засобами (лише у випадку проходження навчання в автошколі та отримання посвідчення водія вперше).

Ці зміни щодо отримання й обміну посвідчення водія для іноземців, які служать у силах безпеки та оборони, діють на період дії воєнного стану та у тримісячний термін після його припинення або скасування.

Станом на 14 серпня, у 2023 році усього було видано 831 301 посвідчення водія, з яких:

  • 223 953 видано вперше;
  • 46 019 видано після втрати чи викрадення;
  • 466 531 видано у зв’язку з обміном.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС у Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію можна знайти на сайті.

Понад тисячу осіб забронювали номерні знаки онлайн


15 Серпня 2023

Лише за перший тиждень, як існує нова онлайн-послуга сервісних центрів МВС, нею скористалися 1 363 рази. Вибирати та забронювати номерні знаки державної реєстрації для транспортних засобів можна в Електронному кабінеті водія

Тобто, уже тиждень в українців існує два різні онлайн-сервіси, які пов’язані з номерними знаками.  Один із них дозволяє вибрати вільні номерні знаки державної реєстрації з числа наявних у певному сервісному центрі МВС перед тим, як звертатись за послугою з реєстрації чи перереєстрації транспортного засобу. Такого раніше не існувало в Україні. А інший онлайн-сервіс дозволяє замовити індивідуальні номерні знаки, які є додатком до номерних знаків державної реєстрації транспортного засобу.

Як забронювати певну буквено-цифрову комбінацію?

Власник або майбутній власник транспортного засобу може авторизуватись до Електронного кабінету водія і попередньо переглянути, чи є вільною певна комбінація цифр або літер та цифр у якомусь сервісному центрі МВС, куди він планує звертатись задля реєстраційних дій. Після того як бажану комбінацію обрано, її можна забронювати для свого транспортного засобу на 10 днів. Сплатити за вартість вибору та/або за комбінацію цифр і букв можна теж онлайн.

Що важливого варто знати про бронювання номерних знаків?

Послуга надається для тих водіїв, які можуть користуватись перевагами цифрових сервісів в Україні. Тобто, якщо протягом останніх 10 років водій отримував посвідчення водія нового зразка або оформляв будь-який транспортний засіб, то інформація про нього є в електронному реєстрі МВС, а цифрові сервіси йому доступні. Якщо ж у водія не було протягом десятиліття жодного звернення до будь-якого сервісного центру МВС, то, на жаль, цифрові сервіси ще не можуть бути надані. Варто або обміняти посвідчення водія на посвідчення сучасного зразка або звертатись офлайн за послугами, у тому числі за послугою вибору номерного знака державної реєстрації транспортних засобів в сервісному центрі МВС.

Власник транспортного засобу або особа, яка планує придбати авто, мотоцикл, причіп тощо може забронювати лише один номерний знак. У випадку, коли у людини є кілька транспортних засобів, наступне бронювання можливе після того, як клієнт закріпить вибраний номерний знак і перереєструє авто у сервісному центрі МВС.

Вартість та умови отримання онлайн-послуги

Сама ж послуга вибору номерного знаку обійдеться у 360 грн за будь-яку комбінацію, крім визначених платних комбінацій цифр — їх вартість від 4 800 до 36 000 грн.

Вартість 1 доби зберігання — 10,80 грн. Бронювання номерного знаку діє до 10 днів.

Окремо доведеться сплатити орієнтовно 300 грн за номерний знак (металева спецпродукція, вартість якої залежить від типу транспортного засобу та вартості закупівлі); 200 грн за адмінпослугу реєстрації/перереєстрації транспортного засобу в сервісному центрі МВС; 405 грн за бланк свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (не сплачується у випадку отримання лише е-свідоцтва) та додаткові комісії платіжної системи чи банку.

Якщо упродовж 10 календарних днів замовник бронювання не звернувся за послугою перереєстрації, то бронювання скасовується автоматично. Номерний знак повертається до списку вільних, й інша особа може вибрати його для бронювання за своїм транспортним засобом. Також за цей час замовник послуги може відмовитися від заброньованого номерного знака. Для цього потрібно звернутися до Регіонального сервісного центру МВС, який є органом управління в області, де заброньований номерний знак та подати у відділ бухгалтерського обліку заяву на повернення коштів, квитанцію та копію паспорта.

Звертаємо увагу, що співвласник автомобіля, який вказаний у свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу, не може здійснити бронювання номерного знака.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію можна знайти на сайті.