A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

У сервісному центрі МВС Хмельниччини відбулась інфозустріч для людей з інвалідністю, які бажають отримати посвідчення водія


11 Грудня 2023

Рівні серед рівних. Саме такого ставлення прагнуть люди з інвалідністю. Можна сотні разів говорити про толерантність, європейське суспільство, співпереживання, але без дій – це елементарне пустослів’я.

Сервісні центри МВС Хмельниччини спільно з Харківським національним університетом внутрішніх справ, на базі якого функціонує «Автошкола для осіб з інвалідністю», провели зустріч для людей з інвалідністю, які бажають отримати посвідчення водія категорії В, і тих, хто потребує перепідготовки.

Головна мета заходу — інформування та максимальне залучення до суспільного життя з урахуванням потреб таких людей. Важлива інформація повинна бути доступною для усіх. Не лише обмеженому колу громадян.

На зустріч з сервісними центрами МВС Хмельниччини завітали ГО Хмельниччини: «Гармонія», м. Кам’янець – Подільський,  «Світ без Бар’єрів» м. Хмельницький,  «Захист» м. Красилів та інші мешканці міста, які зацікавились інформацією про  можливість керування транспортним засобом.

«Сьогодні ми зібралися говорити про вкрай важливі речі — безбар’єрність та державні послуги для всіх. На жаль, ця тема актуальна, як ніколи саме зараз. Адже живемо у переломні часи, коли держава виборює незалежність. Виборює не на словах. Виборює кровʼю і втратами. Тому кількість людей, які потребуватимуть безбар’єрного доступу до державних послуг – зростатиме.  Перепонів не має бути ні для жодної категорії громадян. Всі повинні відчувати значимість, повагу, рівні можливості та перспективи для розвитку», —  зазначив начальник регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Хмельницькій області Микола Іщенко.

Отримання посвідчення водія для людей з інвалідністю стало можливим завдяки співпраці  з «Автошколами для осіб з інвалідністю», які беруть участь у флагманському проєкті МВС.

«У нас сертифіковані та спеціально розроблені навчальні програми, адаптовані до потреб осіб з інвалідністю, сучасні учбові автомобілі з ручним керуванням, інклюзивні приміщення, досвідчені викладачі та можливість індивідуального навчання за зручним графіком», — зазначив директор автошколи Олександр Марунчак.

Реалії сьогодення говорять нам про вкрай важливі речі. Безбар’єрний простір, послуги, інформація мають бути доступні скрізь і кожному.

На зустріч були  також запрошені і представники медичної сфери, які розповіли про процедуру проходження медичного огляду кандидатів у водії на право керування транспортними засобами. Розповіли і про впровадження в медичній установі безбар’єрного доступу пацієнтів для надання медичних послуг.

«Я  понад 35 років пересуваюсь на кріслі колісному. На власному досвіді знаю, наскільки важливо інтегрувати людей з інвалідністю у суспільство.  І коли впроваджуються проєкти, організовуються зустрічі – це не може не тішити. Безбар’єрність має бути невід’ємною складовою  нашого суспільства в усіх сферах  їхнього життя», — каже пані Наталя, яка очолює громадську організацію «Об’єднання інвалідів «Гармонія».

Нагадаємо, що першим випускником «Автошколи для осіб з інвалідністю» на Хмельниччині став військовослужбовець Валентин Горбачевський

Сервісні центри МВС Хмельниччини  активно впроваджують  безбар’єрні можливості для кожного громадянина.  Більшість наших приміщень  оснащені пандусами, кнопкою виклику персоналу та місцями для паркування. Ми  максимально адаптували класи для прийняття  теоретичних іспитів. Намагаємось врахувати потреби кожного громадянина.

Українці заслуговують на комфортне обслуговування та якісні державні послуги. Разом будуємо інклюзивну країну, в якій свобода, комфорт і безпека пересування — будуть не привілеєм, а доступною можливістю для усіх.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.